کنتیتکس از جمله رنگ های محبوب و پر کاربرد برای داخل و نمای ساختمان است که در مقابل بسیاری از عوامل جوی و طبیعی از خود مقاومت بسیار بالایی نشان می دهد. اگر دنبال نقاشی ساختمان لاکچری، یا تبدیل ساختمان خود به یک معماری کلاسیک در فضای مدرن هستید قطعا رنگ کنیتکس می تواند به عنوان یکی از بهترین نمونه های پیشنهادی باشد. نقاشی ساختمان با رنگ کنیتکس به شما خدماتی را می دهد که هر گز از دیگر رنگ ها چنین انتظاری را ندارید. همراه ما باشید تا در این باره بیشتر بدانید.

انواع رنگ کنیتکس

رنگ کنیتکس روغنی

از کنیتکس روغنی برای داخل و نمای ساختمان نیز می توان استفاده کرد مهم ترین ویژگی آن آب گیری بودن آن است که در مقابل رطوبت و شرایط جوی از خود مقاومت مطلوبی را نشان می دهد. شاید بزرگ ترین عیب کنیتکس روغنی قیمت آن است که نسبتا گران است و علاوه بر آن بوی نامطبوع (به دلیل حلال بنزین) و دیر خشک شدن آن است. بعد از پیاده سازی رنگ کنیتکس روغنی اجازه دهید به خوبی خشک شود، سپس اثاثیه را به داخل ساختمان بیاورید یا بچینید. در این زمان هم بوی نا مطبوع از بین می رود هم رنگ کاملا خشک می شود.

نکته خیلی مهم : رنگ کنیتکس با وجود بنزین در آن اگر کامل خشک نشده باشد با کوچکترین جرقه ای شعله ور می شود. در محیط های که سر پوشیده هستند ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به بار آورد.

جنس کنیتکس روغنی

رنگ کنیتکس روغنی بر پایه رزین های آلکیدی لانگ 70% تهیه شده و خرابی های رنگ از قبیل پوسته شدن، ترک خوردن و عدم مقاومت در مقابل بارندگی، نور خورشید و غیره در آن راهی ندارند. از این رو صد در صد قابلیت شستشو داشته و به دلیل میزان رزین بالا چسبندگی بسیار خوبی از خود نشان می دهد. اگر مدت زمان کافی صرف کنید تا رنگ بخوبی خشک شود به هیچ عنوان امکان جدا دشن دانه های پرلایت از سطح وجود ندارد.

برای دریافت نتیجه و خروجی از رنگ حداقل باید سه هفته صبر کنید تا نوع دانه بندی بر طبق مواد پرلایت مشخص شود. برای رنگ روغن به هیچ عنوان از آب استفاده نمی شود زیرا حلال های مخصوص به خود را دارد.

رنگ محبوب کنیتکس دارای سه نوع روغنی، پلاستیک و اکرولیک است که هر یک سه نوع ریز دانه، متوسط و دانه درشت دارند. در زیر به شرح کامل آن می پردازیم.