نقاشی ساختمان در تجریش

نقاشی ساختمان در تجریش

نقاشی ساختمان در تجریش و همه مناطق تهران پذیرفته می شود

نقاشی نمای بیرونی یک خانه بسیار بیشتر از آن است که در نگاه اول به نظر می رسد. یک کار مناسب رنگ نیز با قرار دادن محافظی در برابر باد و آب و سایر تهدیدهای آب و هوا از خانه محافظت می کند. با توجه به زمان و سرمایه گذاری مالی که در این پروژه بهسازی خانه انجام می شود ، باید مراقب باشید تا اطمینان حاصل شود که به درستی و با بهترین مواد ممکن اجرا شود. با این کار زمان طولانی تر می شود تا خانه شما مجبور به نقاشی مجدد نگردد. اگرچه این کار بسیار زمان بر است.

 

زمان مناسب سال را انتخاب کنید

مهم است که هنگام رنگ آمیزی قسمت بیرونی خانه خود ، سال را در نظر بگیرید ، زیرا دمای بسیار سرد یا درجه حرارت بسیار گرم می تواند کار شما را در نقاشی خراب کند.
بنابراین بهترین زمان برای نقاشی خانه شما در اواخر بهار یا اوایل پاییز است. همچنین به یاد داشته باشید که پیش بینی آب و هوا را بررسی کنید تا مطمئن شوید که برای روزهایی که تصمیم به رنگ آمیزی دارید باران نخواهد بارید.

سطح خانه را تمیز کنید

اگر خوش شانس باشید ، تنها آماده سازی واقعی که قبل از انجام کار رنگ آمیزی باید انجام دهید تمیز کردن سطح خانه است. برای شستشوی دیوارها از شیلنگ استفاده کنید و با یک برس سیم و مقداری آب گرم و صابون از هر گونه خاک سفت و سخت را تمیز کنید.
از طرف دیگر ، می توان از یک سمباده برای تمیز کردن و از بین بردن لکه های رنگ استفاده کرد. فقط مراقب باشید با زیاده روی بیش از حد صدمه ای به خانه وارد نشود.
به یاد داشته باشید که از بالا به پایین شستشو دهید ، و اجازه دهید قبل از شروع به رنگ آمیزی، سطح به اندازه کافی برای خشک شدن کامل زمان داشته باشد.

هر نوع نقص را پاک کنید

اگر هر نوع نقاشی قدیمی و معیوب روی سطح خانه شما وجود دارد ، قبل از ادامه کار باید آن را بردارید. این شامل هر نوع رنگ شل ، رنگ تاول زده یا خرد شده است. عدم برداشتن رنگ قدیمی قبل از شروع ، مانع چسبیدن رنگ تازه به سطح خانه می شود.
از یک برس سیمی استفاده کنید تا هر نوع رنگ شل و قدیمی را از سطح خانه بردارید. اگر رسوبات سنگینی از رنگ قدیمی وجود دارد که باید برداشته شود ، ممکن است لازم باشد از یک دستگاه پاک کننده برقی استفاده کنید ، که در اصل رنگ را ذوب می کند و سپس آن را از دیواره جدا می کند.

تعمیرات لازم را انجام دهید

قبل از شروع نقاشی ، شما نیز باید در مورد خسارت وارده به خانه خود بازرسی کنید و هرگونه تعمیر لازم را انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که خانه شما پس از اتمام کار رنگ ، به بهترین وجه به نظر می رسد.
در اطراف خانه قدم بزنید و به دنبال شکاف ها شکستگی ها، ترکها ، زنگ زدگی ، کپک ، پوسته پوسته شدن. فقط به دیوارهای بیرونی نگاه نکنید ، بلکه در زیر طاق ها و اطراف پایه را نیز بررسی کنید. به نواحی اطراف پنجره ها و درها توجه کنید که لایه قدیمی یا بتونه ممکن است از بین رفته باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.
هر گونه زنگ زدگی لازم است از بین برود و کپک ها نیز باید از بین بروند. سایدینگ ترک خورده نیاز به پر کردن نیاز دارد ، باید قلابهای شل یا شکافها تعویض شوند و قسمت های نشتی تعمیر شوند.

بدانید که به چه رنگی نیاز دارید

این ایده خوبی است که قبل از شروع نقاشی متوجه شوید که به چه مقدار رنگی نیاز دارید. این خطر تغییر انتخاب رنگ را از نیمه راه از بین می برد.
برای تخمین مقدار رنگ مورد نیاز خود ، محیط پیرامون و ارتفاع خانه را اندازه گیری کنید. به خاطر داشته باشید که برخی از سطوح دیوارهای خارجی – مانند سنگ تراشی و گچ کاری – ممکن است به ۱۰٪ تا ۱۵٪ بیشتر از دیوارهای صاف ، رنگ احتیاج داشته باشند.
همچنین روش رنگ آمیزی ممکن است بر روی نوع رنگ مورد نیاز شما تأثیر بگذارد – رنگ آمیزی با اسپری هوا ممکن است به دو برابر رنگ (برای همان ابعاد دیواره) با برس یا غلطک احتیاج داشته باشند.

سطح را نخست آستر بزنید

در برخی شرایط ، شما نیاز دارید که قبل از شروع نقاشی ، یک ست آغازگر (پرایمر) را روی سطح خانه خود بمالید. پرایمر پایه مناسبی برای رنگ ایجاد می کند و به ماندگاری بیشتر آن کمک می کند ، زیرا از عناصر محافظت بیشتری می کند.
شما نیاز به استفاده از آغازگر در مناطق حساس خانه دارید ، به ویژه اگر کارهای شما در معرض هرگونه چوب خام یا فلز برهنه قرار گرفته باشد.
اگر برای اولین بار قسمت چوب را نقاشی می کنید ، یا اگر به طرز چشمگیری رنگ خانه خود را تغییر می دهید ، نیاز به استفاده از آغازگر دارید.
نوع آغازگر مورد استفاده شما به نوع رنگ بستگی دارد. اگر قصد استفاده از رنگ لاتکس را دارید ، به آغازگر لاتکس احتیاج خواهید داشت. اگر قصد استفاده از رنگ پایه حلال را دارید ، به یک آغازگر پایه حلال نیاز خواهید داشت و در صورت استفاده از رنگ فلزی ، به یک آغازگر فلزی احتیاج خواهید داشت.

 

نقاشی ساختمان در تجریش ۲

 

 

رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید

یک رنگ بیرونی با کیفیت بالا مانند لاتکس ۱۰۰ درصد اکریلیک انتخاب کنید. این امر باعث به وجود آمدن رنگ بهتری می شود ، سریع تر خشک می شود و در دراز مدت دوام بیشتری می یابد.
به دنبال رنگ با درصد بیشتری از مواد جامد حجم باشید و به جای انتخاب مارک های گران ، قوطی هایی با عنوان “پریمیوم” یا “فوق العاده پریمیوم” انتخاب کنید.
سبک خانه خود را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که رنگ سقف و هر نوع زمینه آجری یا سنگی را تکمیل می کند.
نمونه هایی از رنگهای مورد نظر و رنگ آمیزی خود را در قسمت درو از دید خانه خود امتحان کنید. چند روز وقت بگذارید تا ببینید که چگونه هر یک از نمونه ها در قسمت های مختلف به نظر می رسند و تصمیم بگیرید کدام یک را ترجیح می دهید.

رنگ خود را مخلوط کنید

اگر چندین قوطی رنگ خریداری کردید ، باید تمام رنگهای قوطی های جداگانه را در یک ظرف بزرگ مخلوط کنید.
به این دلیل است که رنگ دسته های مختلف رنگ می تواند کمی متفاوت باشد ، حتی اگر برند آن یکسان باشد. مخلوط کردن آنها در کنار هم ، یک رنگ یکنواخت را تضمین می کند.
قوطی های رنگ اصلی را نگه دارید. به این ترتیب ، اگر رنگ دیگری از آن باقی مانده است ، می توانید آن را دوباره داخل قوطی های اصلی بریزید و آماده نگهدارید.
در این مرحله شما همچنین باید وسایل اطراف خانه خود را با پارچه هایی بپوشانید تا از رنگ آمیزی آنها جلوگیری شود.

تصمیم بگیرید از کدام روش رنگ آمیزی استفاده کنید

اینکه برای رنگ آمیزی خانه خود از یک برس ، غلتک یا سمپاش استفاده کنید ، درنهایت ترجیح شخصی است. هر روش مزایای خود را دارد – استفاده از قلم مو کنترل بیشتری بر روی نقاشی می دهد ، استفاده از غلتک کار را کارآمد تر می کند و استفاده از اسپری رنگ پوشش سنگین تری را فراهم می کند.

استفاده از قلم مو: بسیاری از افرادی که برای اولین بار منازل خود را نقاشی می کنند ترجیح می دهند از برس استفاده کنند ، زیرا این کار شما را وادار می کند بسیار دقیق باشید و به شما امکان کنترل هر سانت خانه را می دهد. برای استفاده: برس خود را در رنگ آغشته کنید. قلم مو را در مقابل دیوار در چند نقطه در یک خط افقی حرکت دهید. برگردید و به جلو و عقب نقاشی کنید تا نقاط خالی را پر کنید و حتی یک پوشش را فراهم کنید.

استفاده از غلتک: برای استفاده از غلتک ، آن را در رنگ بزنید تا همه طرفها به طور مساوی پوشانده شوند ، سپس آن را روی دیواره بمالید. سپس ، به عقب برگردید و با استفاده از حرکت بالا و پایین ، قسمت های مشابه را پر کنید تا شکاف ها را پر کنید.

استفاده از اسپری رنگ: برای استفاده از اسپری رنگ ، رنگ انتخابی خود را درون اسپری بارگیری کنید. اسپری را به صورت قائم و در حدود ۳۰ سانت از دیوار نگه دارید. اسپری را به آرامی به جلو و عقب حرکت دهید ، حرکت را قبل از کشیدن ماشه شروع کنید تا از نواحی با رسوبات سنگین رنگ جلوگیری شود. اطمینان حاصل کنید که هر بخش جدید حدود ۲۰ سانتی متر بر روی سطح قبلی همپوشانی شود.
استفاده از تکنیک اسپری و چرخش برگشتی: روش اسپری و چرخش عقب روشی خاص است که هم برای سرعت و هم به طور یکنواخت پوشش آن توصیه می شود اما به دو نفر نیاز دارد. این شامل یک نفر که از اسپری استفاده می کند تا به سرعت دیوار را رنگ کند ، و شخص دیگر که در پشت قرار دارد با یک غلتک رنگ کند.

ابتدا حاشیه ها را رنگ کنید

قبل از هر کار برای تر و تمیز بودن کار، تمام حاشیه های خانه خود را رنگ بکشید. این بخش عمده ای از کار را از بین می برد و همچنین روند را سرعت می بخشد زیرا نیازی به جابجایی بین رنگ ها نیست. هنگام نقاشی حاشیه های سطح چندین قانون وجود دارد که باید به آنها رعایت کنید:

از بالا به پایین رنگ آمیزی کنید

همیشه هنگام نقاشی ساختمان از بالا به پایین و از چپ به راست کار کنید. کار از بالا به پایین به شما این امکان را می دهد تا هر نوع رنگی که در هنگام کار به پایین کار می ریزد را بپوشانید ، در حالی که با رفتن از چپ به راست به شما کمک می کند تا نقاط مختلفی را که ممکن است از دست داده باشید به سرعت شناسایی کنید ، بنابراین مغز شما برای پردازش بهتر اطلاعات از این طریق (چپ به راست) برنامه ریزی شده است.
خورشید را دنبال کن. سعی کنید کار نقاشی خود را طوری برنامه ریزی کنید که در طول روز به دنبال آفتاب باشید و منتظر باشید تا آفتاب صبح رطوبت شبانه را از دیوارها خشک کند. شما می خواهید در طول روز و به دور از نور مستقیم خورشید در سایه کار کنید ، زیرا این می تواند بر کیفیت نتیجه نهایی تأثیر بگذارد.
مراقب استفاده از نردبان باشید. بسیار مهم است که هنگام استفاده از نردبان ها ، به خصوص در ناهمواری ها ، بسیار مراقب باشید. هرگز نباید در هنگام ایستادن بر روی نردبان به روی یک بازو باستید. در عوض ، شما باید تا آنجا که می توانید در یک نوار افقی نقاشی کنید ، سپس نردبان را به سمت آن حرکت دهید تا به همان خط ادامه دهید. اطمینان حاصل کنید که نردبان شما از یک سمت به سمت دیگر کج نمی شود و تقریباً ۱/۴ از کل طول آن از پایه خانه فاصله دارد.

یک ست دوم نقاشی کنید

هنگامی که به مقدار زمان توصیه شده برای خشک شدن رنگ منتظر مانده اید ، باید در صورت استفاده از روکش دوم – اگر زمان و بودجه اجازه می دهد ، ست دوم در نظر بگیرید.
یک ست دوم پوشش محافظ بیشتری را برای خانه شما فراهم می کند. این کمک خواهد کرد که نتیجه نهایی بهتر و عمر طولانی تر داشته باشد.

تزئینات را رنگ کنید

پس از اتمام حاشیه ها ، زمان آن رسیده است که به عقب برگردید و تزئینات را نقاشی کنید، چه به همان رنگ بقیه خانه باشد یا نه. این می تواند بسیار وقت گیر باشد ، اما واقعاً کار رنگ شما را به زیبایی و شکل حرفه ای می بخشد.
یک قلم مو معمولاً برای نقاشی حاشیه ها توصیه می شود ، زیرا به شما امکان می دهد دقیق باشید اما یک غلتک کوچک ۱۲ سانتی می تواند به سرعت بخشیدن به روند ، به خصوص در پنجره ها کمک کند.
هنگام نقاشی پنجره ها ، باید با پوشاندن نوار نقاشی یا استفاده از سپر رنگ ، شیشه را از اسپلرهای رنگ محافظت کنید.
هنگام نقاشی به آسترهای پنجره توجه ویژه ای داشته باشید ، زیرا اینها بار هوای بد را تحمل می کند و می توانند فرسوده تر از مناطق دیگر باشند. در صورت لزوم به آنها ۲ یا ۳ رنگ بپوشید و رنگ زیرین را فراموش نکنید.

نقاشی ساختمان با مدیریت محمدی
۰۹۱۹۱۳۱۳۸۸۴
۰۹۲۱۷۱۸۸۱۲۱
۰۹۳۸۶۵۰۸۲۷۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *