نقاشی ساختمان در شهرزیبا

نقاشی ساختمان در شهرزیبا

گروه نقاشی ساختمان خدمات رنگ آمیزی را در شهرزیبا نیز ارائه می کند

از چه رنگی برای رنگ آمیزی استفاده بکنیم؟

این قضیه در نقاشی ساختمان هم صدق میکنه که هر چقدر پول بدی همون قدر آش می خوری، پس هر چه قدر هزینه کنیم رنگ با کیفیت تری تهیه خواهیم کرد

به غیر از کیفیت رنگ، در انتخاب رنگ باید به موارد زیر نیز توجه شود:

  • آیا می خواهید از رنگ های حلال روغنی یا آبی استفاده کنید
  • چه ماده یا سطحی قرار است رنگ آمیزی شود؟
  • آیا رنگ داخلی (داخل ساختمان) مورد نیاز است یا خارجی (خارج ساختمان)؟

رنگ های مبتنی برآب و رنگ های مبتنی بر روغن

رنگ ها در بازار امروز به دو دسته گسترده تقسیم می شوند:

  • فرمولاسیون های مبتنی بر آب (مثل اکریلیک، همپوشانی پلیمرها و PVA ها)
  • فرمولاسیون مبتنی بر حلال (روغنی) (مثل آلکیدی، آلکیدی های اصلاح شده روغن و اورهات).

پوششهای موجود را شناسایی کنید تا رنگ جدید با پوشش قدیمی سازگار باشد.

برای تعیین این که آیا یک رنگ موجود بر اساس آب یا روغنی است:

یک توپ پنبه را در الکل (ایزوپروپیل یا الکل )، یک آغشته کنید. آن را بر روی قسمت کوچک و غیر قابل توجهی از دیوار بمالید، اگر رنگ پاک شود، بر اساس آب است، اگر بر رنگ قدیمی تأثیر نداشته باشد، رنگ آن بر پایه روغن است.

توجه: رنگ های روغن بر روی رنگ های بر پایه آب استفاده نمی شود.

در گذشته، رنگ های حلال تنها گزینه ای بود برای سطوح تماس مانند پنجره ها، درها و کابین ها بود زیرا رنگ های اکریلیک تمایل به مقاومت ضعیفی دارند. هنگامی که دو سطح از این رنگ ها در تماس باهم قرار می گیرند، گاهی اوقات می توانند با همدیگر ترکیب شوند. اما در رنگ های روغنی، که مقاومت بلوکی خوبی دارند، این کار بعید به نظر می رسد.

سطوح دیگر که در نقاشی منزل باید مورد توجه قرار گیرد محیط های رطوبتی مانند آشپزخانه، حمام است.

بعض از رنگ های پایه آب، ماندگاری مشابه و پایداری و براقی را فراهم می کند، رنگ های اکریلیک نیز می توانند در مناطق مرطوب و برای سنگ استفاده شوند. آنها دارای مزایای مشابه از قبیل خشک شدن سریع، داشتن بوی کم و امکان تمیز شدن با آب هستند.

نقاشی ساختمان در شهرزیبا

پوشش سیلر

پوشش سیلر به طور معمول اولین پوشش رنگی است که در سطوح داخلی استفاده شده است.

سیلر باید با رنگی که در آن سطح تعمیرات و رنگ آمیزی می شود همسان باشد – اگر رنگ موجود آکریلیک باشد باید از سیلر اکریلیک استفاده شود. استفاده صحیح یک سیلر باید با یک بستر خاص انجام شود.

به عنوان یک قاعده کلی، کفپوش بر پایه روغنی باید بر روی سیلرهای سطحی روغنی استفاده شود، در حالی که پوشش های اکریلیک ممکن است بیش از پوشش های سیلر روغنی یا آبی استفاده شود.

رنگ های زیری در بسیاری از شرایط ضروری نیست، زیرا پوشش های جدیدی فرموله شده دیگر نیازی به آنها ندارند. با این حال، ممکن است سودمند باشد، در صورتی که یک سطح رنگ از تاریکی به رنگ نور تغییر کند.

رنگ پایان (نهایی)

یکی از گزینه های کلیدی انتخاب برای پوشش های بالا، رنگ پایان است – براق، ساتن یا نیمه براق، یا رنگ مات. هر دو رنگ مبتنی بر آب و حلال در همه موارد اتمام و لایه نهایی رنگ آمیزی در دسترس و قابل استفاده هستند.

رنگ براق و پوشش ساتن ساده تر از تمیز کردن رنگ مات است، و آنها را برای مناطقی که ممکن است نیاز به تمیز کردن بیشتر باشد از جمله آشپزخانه یا نهارخوری ، مناسب تر هستند.

رنگ های مات را می توان برای مناطق مانند اتاق نشیمن و اتاق خواب استفاده کرد. رنگ های سقفی به نحوی هستند که نواقص سطح را نمایان نکنند، و بهتر است در مناطق با رطوبت بالا مانند آشپزخانه و حمام مورد استفاده قرار نگیرند.

اگر در فکر نقاشی و رنگ آمیزی خانه و منزل خود هستید می توانید با ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان در زمینه نقاشی خانه بهره مند شوید خدمات ما در شهرزیبا و کل البرز و تهران قابل دسترس است

بامدیریت محمدی

۰۹۱۹۱۳۱۳۸۸۴
۰۹۲۱۷۱۸۸۱۲۱
۰۹۳۸۶۵۰۸۲۷۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *